O Rasie

Pochodzenie

Zdrowie

Żywienie

Psychika

 Szkolenie

Hodowla

Szczenięta

Pielęgnacja

Wystawy

Statystyka

Biblioteka

Ranking

Galeria

Kynologia

Prawo

Pobieralnia

S.O.S

Rozmaitości

Linkownia

 

Wydarzenia roku 2013

 


 

JUŻ ZA NAMI

 


Champion’s Show 26 Luty Leszno Polska

 

Champion’s of Champion to prestiżowa wystawa odbywająca się w Polsce raz do roku, na której można podziwiać tylko zwierzęta posiadające zatwierdzony jeden lub więcej z następujących tytułów: Interchampion, Champion Wystawowy lub Młodzieżowy Champion Wystawowy (ale ten ostatni upoważnia do wzięcia udziału w tej wystawie tylko w przeciągu roku od jego zatwierdzenia). To prawdziwa parada gwiazd, na której przyznawane są lokaty od 1 do 4 bez opisów, a dla zwycięskiego psa oraz suki przyznawany jest tytuł Zwycięzcy Wystawy Championów. Następnie zwycięski pies i suka  konkurują o tytuł BOB. Zwycięzca Rasy ma możliwość reprezentowania rasy na wyborach Best In Show, gdzie zwycięzca wybierany jest systemem pucharowym ze wszystkich zwycięzców ras wyłonionych podczas trwania tej wystawy.

W tym roku wystawa odbyła się w dniu 24 lutego i jak zwykle zorganizowana została przez Oddział ZKwP w Lesznie. Niestety tegoroczna wystawa w naszej rasie świeciła pustkami 🙁 nie zgłoszono ani jednego przedstawiciela naszej rasy. To wielka szkoda, że popularna w kraju i bardzo efektowna rasa nie była reprezentowana na tak ważnej wystawie. Mamy nadzieję, że za rok wystawcy nadrobią i stawka będzie duża….

 


 

Cruft’s 07-10 Marzec Birmingham Wielka Brytania

 

Wystawa Crufts to największa impreza kynologiczna na Świecie, na którą zjeżdżają się przedstawiciele wielu ras z najodleglejszych zakątków globu ziemskiego. To bardzo elitarna wystawa, która nie jest dostępna dla wszystkich chętnych, a psy/suki, by móc w niej wziąć udział muszą się na nią zakwalifikować w/g jednego z dopuszczonych sposobów. Jedną z możliwości dostępnych dla psów/suk spoza Wielkiej Brytanii jest zdobycie kwalifikacji (CQ) z wyznaczonych wystaw organizowanych na całym Świecie (jedna taka wystawa na kraj) w roku poprzedzającym wystawę. W roku 2012 w Polsce do wystawy Cruft’s 2013 nominowała wystawa międzynarodowa odbywająca się w dniu 21.10 w Poznaniu, a nominację zdobyli: DARGAS Drugelis, RAPSODIA z Norblińskiej Doliny, VAGNER LOVE i ONLY YOU Magnateria. Oprócz nich w ten sam sposób kwalifikację na Cruft’s z wystaw zagranicznych uzyskali: TYTAN Kukułajka i VENDETTA iz Galickich Zemel (wystawa międzynarodowa Varna-Bułgaria 19.07.12) oraz mieszkający w Hiszpanii ODIN OLE MADRIDSKI Magnateria (dwukrotnie: wystawa międzynarodowa Lizbona-Portugalia 07.07.12 i wystawa międzynarodowa 22.09.12 Gibraltar terytorium zamorskie Wielkiej Brytanii). Drugi ze sposobów umożliwiających prezentację psa/suki na tej wystawie to posiadanie przez zwierzę zatwierdzonego tytułu FCI International Beauty Champion (dawne obowiązujące nazewnictwo) lub zatwierdzonego tytułu FCI C.I.B (niedawno wprowadzony zamiennie tytuł dla Int.Ch.) dla ras bez prób pracy i FCI C.I.E dla ras użytkowych.

Rasie Czarny Terier Rosyjski, jako nowej na Wyspach Brytyjskich, umożliwiono uczestnictwo w wystawie po raz pierwszy w roku 2005. Od tego czasu rok rocznie stawka zgłoszonych CTR-ów obejmuje zwierzęta, nie tylko z Wysp, ale również z różnych zakątków Europy.
W roku 2013 wystawa Crufts odbyła się w dniach od 7 do 10 marca na terenach NEC w Birmingham, a rasę Czarny Terier Rosyjski sędziowała dnia 10 marca (niedziela) pani L. Dunhill z Wielkiej Brytanii. Zgłoszono psy i suki z Wielkiej Brytanii, Irlandii, Szwajcarii, Węgier i Rosji. W tym roku żadne ze zwierząt będące w polskich rękach i posiadające nominację CQ lub tytuł Interchampiona nie zostało zgłoszone na tą prestiżową wystawę. Mimo braku “polskich zgłoszeń” nasze barwy dzielnie reprezentowała LAIRA BELLA Magnateria – suka urodzona w polskiej hodowli i eksportowana do Rosji. LAIRA BELLA pozostająca w rękach wytrawnego hodowcy, handlera i przewodniczącej klubu NKP w Rosji p. Galiny Yacenko została zaprezentowana w klasie Post Graduate i w konkurencji 5 sztuk wywalczyła 1 lokatę. Ostatecznie tytuł Zwycięzcy Rasy został przyznany ojcu LAIRY BELLI – Moskvorechie YASONOVI (również stanowiącego własność p. G. Yacenko), który powtórzył sukces z roku 2011.  Na wyborach BOG reprezentant naszej rasy nie przebił się w silniej konkurencji zwycięzców ras wchodzących w skład grupy Working and Pastoral. Ostatecznie grupę wygrała reprezentantka rasy Berneński Pies Pasterski z Rochdale, Lancashire, Wielka Brytania – Championka Meadowpark WHISPERS BREEZE – wł. p. Bernice Mair i p. Carole Hartley Mair, a zwyciężczynią całej wystawy (BIS) została utytułowana przedstawicielka rasy Basset Griffon Vendeen (Petit) Championka Soletrader PEEK A BOO stanowiąca własność pp. S & W Robertson & Doherty z Wielkiej Brytanii. Jak widać w tym roku prym na wystawie wiodły psie damy, a najważniejsze tytuły pozostały na Wyspach:-).

Pełne wyniki z wystawy Tutaj, a prezentacja zwycięzców Tutaj. Więcej o samej wystawie na jej oficjalnej stronie: http://www.crufts.org.uk/.

 

Moskvorechie YASON

zdjęcie pochodzi ze strony wystawy Crufts


 

Euroazja I i II 23 i 24 Marzec Moskwa Rosja

 

Euroazja to jedna z najważniejszych wystaw odbywających się w kraju pochodzenia rasy – Rosji, która każdego roku gromadzi pokaźną stawkę czernyszy reprezentujących hodowlę rosyjską – począwszy od Piotrogrodu, a na dalekiej Syberii kończąc. Na tą wystawę zjeżdżają się również przedstawiciele rasy z innych krajów. Od kilku lat wystawa organizowana jest, jako 2xCACIB Euroazja I i Euroazja II, a oprócz tego od czterech lat na obydwu wystawach przyznawany jest tytuł Champion Eurasii i odpowiednik dla młodzieży – Młodzieżowy Champion Eurasii.  W roku 2013 podwójna Euroasia odbyła się w dniach 23 i 24 marca – tradycyjnie w Moskwie. Pierwszego dnia rasę sędziował p. R. Khomasuridze z Rosji, zaś drugiego dnia p. J. Gajewski z Polski. W obydwa dni bezkonkurencyjnym okazał się CHERNYI RYCAR iz Russkoi Dinastii, który zdobył Zwycięstwo Rasy, a następnie na Ringu Głównym sięgnął po tytuł “Gordost Rossiji” zarówno na Eurasii I, jak i na Eurasii II. Dodatkowo na Eurasii II zajął II lokatę w Grupie II. Barwy polskie reprezentowała dwójka CTR-ów importowanych do Rosji z hodowli Magnateria: LAIRA BELLA i PRESTIDIGITATOR. W I dzień LAIRA BELLA w mocno obsadzonej klasie otwartej zajęła I lokatę z oceną doskonałą i otrzymała wniosek CAC, zaś w drugi dzień została oceniona w klasie championów na ocenę doskonałą. Mniej szczęścia miał PRESTIDIGITATOR, który w obydwa dni prezentowany w klasie młodzieży otrzymał ocenę bardzo dobrą.

Najważniejsze tytuły przypadły w udziale:

 

Euroasia I

W młodzieży:

– Tsiarilada ARCHIBALD;

ZVEZDNAYA BESTIYA s Zolotogo Grada.

Porównanie młodzieży i tytuł NJwR wygrała ZVEZDNAYA BESTIYA s Zolotogo Grada.

Najlepszy Psem w Rasie został:

– CHERNY RYCAR Iz Russkoi Dinastii;

Najlepszą Suką w Rasie została:

DIKAYA DIVIZIYA iz Russkoi Dinastii.

Najlepszym Weteranem w Rasie został:

Moskvorechie YASON.

Zwycięzcą rasy został CHERNY RYCAR Iz Russkoi Dinastii.

 

Euroasia II

W młodzieży:

– GEORGIY POBEDONOSETS s Zolotogo Grada;

ESENIA s Zolotogo Grada.

Porównanie młodzieży i tytuł NJwR wygrał GEORGIY POBEDONOSETS s Zolotogo Grada.

Najlepszy Psem w Rasie został:

– CHERNY RYCAR iz Russkoi Dinastii;

Najlepszą Suką w Rasie została:

HIPPI GIRL s Zolotogo Grada.

Najlepszym Weteranem w Rasie został:

ZLATOSLAV LABRASH s Zolotogo Grada.

Zwycięzcą rasy został CHERNY RYCAR iz Russkoi Dinastii.

Pełne wyniki z wystaw: TUTAJ i TUTAJ.

 

CHERNYI RYCAR iz Russkoi Dinastii

 


 

 Narodowa Wystawa Klubu NKP 9 Maj Moskwa Rosja

 

22 Narodowa Wystawa Klubu NKP odbyła się w dniu 9 maja w rosyjskich Sokolnikach. Rasę sędziowała pani Lubov Zhitkova z Rosji. Oprócz standardowej oceny w ringu i konkurencji głównych typu: Najlepsza Hodowla, Najlepszy Reproduktor itd. coroczne święto rasy uatrakcyjniono min. pokazami szkolenia, tańcem z psem czy konkursem na najlepiej przebraną parę. Pogoda dopisała i wszystkie zaplanowane konkursy i pokazy mogły odbyć się bez najmniejszych przeszkód. W tym roku zgłoszono na wystawę 89 sztuk – jest to nieco więcej, niż w ubiegłym roku, jednak nadal stawka nie dorównuje tym sprzed kilku lat, gdy ponad 100 egzemplarzy było normą. Na wystawie zostały przyznane następujące tytuły: Champion NKP (dla Zwycięskiego Psa/Suki) i Młodzieżowy Champion NKP (dla Zwycięzców Młodzieży Psa/Suki). Na tej wystawie mieliśmy również “nasz” polski akcent: w klasie młodzieży został zaprezentowany pozostający w rękach rosyjskich PRESTIDIGITATOR Magnateria, który otrzymał ocenę doskonałą.

Najważniejsze tytuły przypadły w udziale:

Franko Valada’s CZOPPER ROAD KING – Najlepsze Baby w Rasie;

Soctvietie YAROSLAVA – Najlepsze Szczenię w Rasie;

ELIZABET VICTORIA s Zolotogo Grada – Zwycięzca Młodzieży Suka, NJwR, Młodzieżowy Champion NKP;

Tsiarilada ARCHIBALD – Zwycięzca Młodzieży Pies, Młodzieżowy Champion NKP;

Spark Gala’s BRENDI – Najlepsza w Rasie Suka, Champion NKP i Zwycięzca Rasy;

ARHAROVEC s Zolotogo Grada – Najlepszy w Rasie Pies, Champion NKP.

ANDREEVICH KOROLEVICH – Najlepszy Weteran w Rasie.

Najlepszą hodowlą wystawy została hodowla p. S. Zolotovej S ZOLOTOGO GRADA.

Wyniki z tej wystawy TUTAJ i TUTAJ, a pełna relacja fotograficzna TUTAJ.

 

Spark Gala’s BRENDI

 


 VDH Europasieger 10-12 Maj Dortmund Niemcy

VDH-Europasiegier to jedna z najważniejszych imprez kynologicznych odbywająca się na terenie Niemiec, która zazwyczaj gromadzi pokaźną stawkę zwierząt z różnych zakątków Świata. Na wystawie przyznawany jest ceniony tytuł: VDH-Europasieger – dla zwycięskiego dorosłego psa i suki; VDH-Europajugendsieger – dla zwycięskiego młodzieżowego psa i suki oraz VDH-Europa-Veteranensieger dla zwycięskiego psa i suki z klasy weteranów. W roku 2013 wystawa odbyła się na terenach wystawienniczych w Westfalenhallen w Dortmundzie zaledwie na kilka dni przed Światową wystawą, której gospodarzem w tym roku od 16 do 19 maja będą Węgry i część wystawców rosyjskich w drodze na to show zdecydowało się zaprezentować swoje czernysze również w Niemczech. Rasa Czarny Terier Rosyjski była oceniana dnia 12 maja (niedziela), do sędziowania zaproszono p. Normana Deschuymere’a z Belgii, a ostatecznie na wystawę zgłoszono 44 sztuki: głównie z Niemiec oraz po kilka sztuk z Rosji i Francji.

Najważniejsze tytuły przypadły w udziale:

Ahovoy VSESLAV SVYATOSLAVOVYCH – Jugendeuropasieger (pies młodzież), pies wyhodowany w Holandii i pozostający w rękach niemieckich;

Medvezhia Staya BEAUTIFUL – Jugendeuropasiegerin (suka młodzież), suka wyhodowana w Rosji i pozostająca w rękach rosyjskich;

YULY CAESAR iz Chigasovo – Europasieger (zwycięski pies), pies wyhodowany w Rosji i pozostający w rękach rosyjskich;

AUDI iz Chigasovo – Europasiegerin (zwycięska suka), suka wyhodowana w Rosji i pozostająca w rękach rosyjskich;

Z porównania tytuł Zwycięzca Rasy otrzymał YULY CAESAR. Pełne wyniki z tej wystawy TUTAJ.


 

Wystawa Światowa 16-19 Maj Budapeszt Węgry

 

Na to wydarzenie kynologiczne czekali wszyscy miłośnicy rasowych czworonogów. Wystawa Światowa to najbardziej prestiżowe wydarzenie roku przyciągające wystawców z całego globu ziemskiego, na którym przyznawany jest tytuł Zwycięzcy Świata, Młodzieżowego Zwycięzcy Świata oraz Zwycięzcy Świata Weteranów dla zwycięskich psów i suk w swoich kategoriach wiekowych.

W roku 2013 zaszczyt zorganizowania tej wystawy przypadł MEOE z Węgier. To wielkie wyróżnienie dla Węgier, bowiem kraj ten miał już możliwość zorganizowania wystawy o tej randze w roku 1996, a następnie w roku 2008 był gospodarzem Wystawy Europejskiej. Z pewnością sukces organizacyjny Wystawy Europejskiej oraz bardzo duża liczba zgłoszeń przyczyniła się do tego, że komitet organizacyjny powierzył przygotowanie Wystawy Światowej po raz kolejny właśnie Węgrom. Wystawa odbyła się w dniach 16, 17, 18 i 19 maja w Budapeszcie. Rasa Czarny Terier Rosyjski była sędziowana dnia 17 maja (piątek). Ze względu na dużą frekwencję (zgłoszono 132 sztuki) sędziowanie zostało podzielone oddzielnie na psy i suki. Do sędziowania zaproszono następujących sędziów: Ligita Zake (LV) – psy oraz BOB i Eugeny Kuplyauskas (RUS) – suki. Na wystawie zostały przyznane tytuły: Zwycięzca Świata – dla dorosłego zwycięskiego psa i suki; Zwycięzca Świata Młodzieży – dla młodzieżowych zwycięzców psa i suki oraz Zwycięzca Świata Weteranów dla zwycięskiego psa i suki z klasy weteranów.

Po raz pierwszy od wielu lat również polska reprezentacja była na wystawie o tej randze bardzo licznie obecna. Z 22 zgłoszonych CTR-ów zaprezentowano na wystawie 18 sztuk. W tym roku suki pochodzące z polskiej hodowli wiodły prym na ringu zdobywając główne tytuły: 1 lokata, ocena doskonała, CAC, CACIB i Zwycięstwo Świata wywalczyła w mocno obsadzonej klasie championów RAPSODIA z Norblińskiej Doliny, zaś 1 lokata, ocena doskonała, CAC i res. CACIB przypadły w udziale zwyciężczyni klasy otwartej: LAIRZE BELLI Magnateria (suce wyhodowanej w Polsce i na stałe mieszkającej w Rosji). Sukces polskiej hodowli przypieczętowała RATELLA z Norblińskiej Doliny, która wygrała klasę weteranów i zdobyła tytuł Zwyciężczyni Świata Weteranów!!!!. Ponadto: ONLY YOU Magnateria wywalczyła ocenę doskonałą, 2 lokatę i res. CAC w klasie pośredniej – podobne zwycięstwo odniósł w samcach – CZARNY RUBIN z Norblińskiej doliny prezentowany w tej samej klasie wiekowej. W klasie otwartej TIBURON TATA BIS Wspomnienie o Tigrze zdobył ocenę doskonałą i 3 lokatę, a tuż za nim uplasował się z oceną doskonałą import z Ukrainy do Polski: OLIMPIONIC Yablunevyi Tsvit. Pozostali nasi reprezentanci opuścili ringi z ocenami doskonałymi. Serdecznie gratulujemy!!!!

Zwycięzcami Młodzieżowymi Świata zostali:

– pies: ETALON iz Russkoi Dinastii;

– suka: ELIZABET VICTORIA s Zolotogo Grada.

Z porównania Najlepszym Juniorem został: ETALON iz Russkoi Dinastii.

Zwycięzcami Świata zostali:

– pies: Funn Nord’s HOBBIT NEVSKIY;

– suka: RAPSODIA z Norblińskiej Doliny.

Zwycięzcami Świata Weteranów zostali:

– pies: Moskvorechie YASON

– suka: RATELLA z Norblińskiej Doliny.

Najlepszym Weteranem w Rasie został: Moskvorechie YASON.

Z porównania zwycięzcą rasy został: Funn Nord’s HOBBIT NEVSKIY.

Pełne wyniki z wystawy znajdują się TUTAJ, a prezentacja zwycięzców TUTAJ.

Więcej informacji na oficjalnej stronie wystawy: http://wds2013.hu/index.php/en/.

 

BOB: Funn Nord’s HOBBIT NEVSKIY i BOS: RAPSODIA z Norblińskiej Doliny

 


 

Wystawa Europejska 30.08-01.09 Genewa Szwajcaria

 

Wystawa Europejska to kolejna po Wystawie Światowej ważna impreza kynologiczna przyciągająca rzesze wystawców. W roku 2013 zaszczyt zorganizowania tego show przypadł Szwajcarii. Wystawa odbyła się w dniach od 30 sierpnia do 1 września na terenach Palexpo w Genewie. Grupa II – w tym rasa CTR – była oceniana w sobotę tj. 31 sierpnia, a do oceny zaproszono sędziego z Chorwacji p. Bojana Matakovica i sędziego z Rumunii p. Petru Muntean klasy: baby, szczeniąt, młodzieży, weteranów. Na wystawie zostały przyznane tytuły: Zwycięzca Europy, Młodzieżowy Zwycięzca Europy oraz Zwycięzca Europy Weteranów dla zwycięskich psów i suk w swoich kategoriach wiekowych.

Liczyliśmy, że ten jeden z najbardziej europejskich krajów, o tak dogodnym położeniu geograficznym, przyciągnie nie tylko tłumy, ale całe zastępy wystawców…. Sami organizatorzy założyli że będzie ok. 12 tys. zgłoszeń. Przypomnijmy, że ubiegłoroczna wystawa o tej randze zgromadziła zaledwie 6123 psich piękności, co zważywszy na kraj patronujący tej wystawie wcale nie zaskakiwało. Ostatecznie katalog w Genewie zamknął się na niecałych 8 tys. zgłoszeń, co w porównaniu z poprzednimi latami wypada na prawdę dość skromnie. Wiele osób niską frekwencję może tłumaczyć sobie obostrzeniami “zakaz prezentacji psów/suk z ciętymi ogonami i/lub uszami”. Tu jednak należy się małe wyjaśnienie: takie zakazy obowiązują już od kilku ładnych lat, i to nie w jednym kraju europejskim, a Szwajcaria graniczy m.in. z Niemcami czy Austrią, gdzie hodowla psa rasowego postawiła na pełną naturalność już bardzo dawno temu. Tu jednak małe zaskoczenie… chociażby w naszej rasie zaledwie 62 zgłoszenia z czego: 29 z Rosji (kraju, gdzie nadal preferuje się cięte ogony), 7 z Ukrainy, 6 z Włoch, 6 z Niemiec, tylko 3 z Polski (w tym 2 importy: 1 z Rosji i 1 z Ukrainy), 3 ze Szwajcarii, 2 z Francji, 2 z Hiszpanii, 1 z Łotwy, 1 z Węgier, 1 ze Słowacji. Szkoda, że polska reprezentacja taka skromniutka i zabrakło wielu pięknych ogoniastych czernyszy… Nie mniej jednak i tą wystawę polska hodowla może zaliczyć do bardzo udanych. Ostatecznie Zwycięstwo Europy 2013 przypadło w udziale succe urodzonej w polskiej hodowli i exportowanej do Rosji LAIRZE BELLI Magnateria, która stanowi własność p. G. Yatsenko (jej syn Moskvorechie KATRIEL został tegorocznym Młodzieżowym Zwycięzcą Europy i NJwR), zaś II lokatę z oceną doskonałą i res. CAC-em wywalczył w klasie otwartej import z Ukrainy do Polski OLIMPIONIC Yabluneviy Tsvit stanowiący własność p. Cz. Trzosa. Serdecznie gratulujemy!. Wyniki zwycięskich zwierząt przedstawiają się następująco:

Zwycięzcami Młodzieżowymi Europy 2013 zostali:

– pies – Moskvorechie KATRIEL (hodowla i własność Rosja);

– suka – AVRORA Atas! Ukraina (hodowla i własność Ukraina).

Z porównania Najlepszym Juniorem w Rasie został Moskvorechie KATRIEL.

Zwycięzcami Europy 2013 zostali:

– pies – Fun Nord’s HOBBIT NEVSKIY (tegoroczny Zwycięzca Świata; hodowla i własność Rosja);

– suka – LAIRA BELLA Magnateria (hodowla Polska, własność Rosja).

Zwycięzcą Europy Weteranów 2013 i NWwR został:

– Moskvorechie YASON (hodowla i własność Rosja).

Z porównania zwycięzcą rasy został imponujących rozmiarów Fun Nord’s HOBBIT NEVSKIY. Gratulujemy!

Ale to jeszcze nie wszystko:-) CTR-y zaakcentowały również swoją obecność na Ringu Głównym:

– Moskvorechie YASON został wybrany II Weteranem Dnia Wystawy.

Pełne rezultaty z wystawy TUTAJ, a prezentacja sylwetek zwycięzców TUTAJ.

Więcej informacji na temat wystawy na oficjalnej stronie wystawy: http://www.eurodogshow.ch/.

 

BOB: Funn Nord’s HOBBIT NEVSKIY i BOS: LAIRA BELLA Magnateria

zdjęcie: A. Zocca

 

Mł.Zw.Eu i NJwR Moskvorechie KATRIEL i Mł.Zw.Eu. AVRORA Atas! Ukraina

zdjęcie: A. Zocca

 

Moskvorechie YASON


Wystawa Klubowa Terierów i CTR-a 15 Wrzesień Bydgoszcz Polska

 

Wystawa Klubowa to bardzo ważne wydarzenie kynologiczne dla każdej rasy stanowiące przegląd hodowlanych postępów w rasie. Na wystawie przyznawane są prestiżowe tytuły Zwycięzca Klubu Polski i Młodzieżowy Zwycięzca Klubu Polski dla zwycięskich psów/suk z odpowiednich kategorii wiekowych, a także organizowane są konkurencje hodowlane typu: Najlepszy Reproduktor, Najlepsza Suka Hodowlana czy Najlepsza Hodowla. W 2013 roku Wystawa Klubowa CTR-a po raz ostatni została zorganizowana przez Klub Teriera i CTR-a i odbyła się dnia 15 września w Bydgoszczy (Solec Kujawski). Rasę sędziował p. Marek Lewandowski. Zgłoszono 31 sztuk z czego: 14 psów i 17 suk,  a do oceny stawiło się 29 sztuk. Jak na wystawę tej rangi i popularność naszej rasy w kraju liczba zgłoszeń mała. Być może za słabą frekwencję w rasie odpowiedzialny jest ogólnie panujący kryzys i pechowa lokalizacja oraz czas zorganizowania wystawy ?… Na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi pewnie nie znajdziemy…..

Samo sędziowanie przebiegło sprawnie, a oto i sami zwycięzcy:

Młodzieżowe Zwycięstwo Klubu Polski 2013 pies – MEZCAL z Norblińskiej Doliny;

Młodzieżowe Zwycięstwo Klubu Polski 2013 suka – FANTAZJA Mazurska Rapsodia (FCI);

z porównania tytuł Najlepszego Juniora w Rasie otrzymał: MEZCAL z Norblińskiej Doliny.

Zwycięstwo Klubu Polski 2013 pies – TIBURON TATA BIS Wspomnienie o Tigrze (FCI);

Zwycięstwo Klubu Polski 2013 suka – RAPSODIA z Norblińskiej Doliny;

z porównania Zwycięstwo Rasy otrzymała RAPSODIA z Norblińskiej Doliny, która tą wygraną powtórzyła sukces z ubiegłego roku.

Gratulujemy serdecznie wszystkim. Pełne wyniki z wstawy znajdują się TUTAJ, a zestawienie zwycięzców TUTAJ i TUTAJ.

 

MEZCAL z Norblińskiej Doliny


Wystawa “Zwycięstwo Polski” 27 Październik Poznań Polska

 

Tradycyjnie Oddział w Poznaniu zorganizował dnia 27 października 2013 roku jedną z najważniejszych wystaw w roku, a mianowicie wystawę międzynarodową z prawem przyznania tytułu “Zwycięzca Polski” –  dla zwycięskiego psa i suki z klas dorosłych oraz tytułu “Młodzieżowego Zwycięzcy Polski” dla zwycięskiego psa i suki z klasy młodzieży. Wystawa nominowała również do Cruft’s 2014 młodzieżowych zwycięzców (pies i suka), jak również zdobywców wniosków CACIB (pies i suka). Wystawa ta podobnie, jak w ubiegłym roku była połączona z wystawą rangi CACIB, która odbyła się dzień wcześniej. Rasę sędziowała pani Anna Rogowska (PL). Zgłoszono 35 sztuk CTR-ów, a do oceny stawiło się 29 sztuk, w tym reprezentanci Polski, Ukrainy i Węgier. Mimo iż stawka nieduża, nie zabrakło zwierząt utytułowanych, a do oceny stawili się min.: Zwycięzca Europy z 2008 roku DARGAS Drugelis, Zwycięzca Młodzieży Świata i Zwycięzca Europy z 2012 roku OSKAR Yabluneviy Tsvit, czy tegoroczna Zwyciężczyni Świata RAPSODIA z Norblińskiej Doliny. 

A oto i sami zwycięzcy:

Młodzieżowi Zwycięzcy Polski:
pies: Deneb-Keitos SHANGEREJ (Ukraina), suka: WIOSENNA BURZA Infiniventus.
Najlepszym Juniorem w Rasie został:
Deneb-Keitos SHANGEREJ.
Zwycięzcy Polski:
pies: DARGAS Drugelis, suka: ORLANDINA Yabluneviy Tsvit (Węgry).
Zwycięstwo Rasy:
ORLANDINA Yabluneviy Tsvit (Węgry).

Gratulujemy !

Pełne wyniki z wystawy znajdują się TUTAJ, a prezentacja sylwetek zwycięzców TUTAJ, i TUTAJ.

 


 

   Wystawa Klubu ICRCHT 30 Listopad Moskwa Rosja

 

W dniu 30 listopada w Moskwie – Rosja – odbyła się  jedna z ważniejszych wystaw roku dla naszej rasy w Rosji, a mianowicie wystawa rangi: Champion Międzynarodowego Klubu Rasy pod patronatem Klubu OANKOO-Lider. Na wystawie zostały przyznane następujące tytuły: Champion ICRCHT (dla Zwycięskiego Psa/Suki) i Młodzieżowy Champion ICRCHT (dla Zwycięzców Młodzieży Psa/Suki). Rasę sędziował p. Joao Vasco Pacas (Portugalia). Zgłoszono zaledwie 53 CTR-y.

Tegoroczni zwycięzcy:

ARES VELIKOLEPNIY iz Uralskoy Mechty – Młodzieżowy Champion ICRCHT;

Blek Rossi GERALDIKA Młodzieżowy Champion ICRCHT;

Malahovskiy ERMAK – Champion ICRCHT;

HARIZMA S Zolotogo Grada – Champion ICRCHT.

Z porównania rasę wygrał – Malahovskiy ERMAK.

Wyniki z wystawy TUTAJ, a prezentacja sylwetek zwycięzców TUTAJ.

 

Malahovskiy ERMAK


 

 

Copyright by Świat Czarnego Teriera. All Rights Reserved.

Kopiowanie ze strony zdjęć, grafiki, treści i innej zawartości Portalu Świata Czarnego Teriera, bez zgody właściciela jest zabronione.

Projekt i wykonanie Narodziny Gwiazdy

Stronę najlepiej oglądać w rozdzielczości 1024 x 768