O Rasie

Pochodzenie

Zdrowie

Żywienie

Psychika

 Szkolenie

Hodowla

Szczenięta

Pielęgnacja

Wystawy

Statystyka

Biblioteka

Ranking

Galeria

Kynologia

Prawo

Pobieralnia

S.O.S

Rozmaitości

Linkownia

 

Wydarzenia roku 2017

 


 

JUŻ ZA NAMI

 


Champion's Show 26 Lutego Leszno Polska

 

Champion's of Champion - to prestiżowa wystawa odbywająca się w Polsce raz do roku, na której można podziwiać tylko zwierzęta posiadające zatwierdzony jeden lub więcej z następujących tytułów: Interchampion, Champion Wystawowy lub Młodzieżowy Champion Wystawowy (ale ten ostatni upoważnia do wzięcia udziału w tej wystawie tylko w przeciągu roku od jego zatwierdzenia). To prawdziwa parada gwiazd, na której przyznawane są lokaty od 1 do 4 bez opisów, a dla zwycięskiego psa oraz suki przyznawany jest tytuł Zwycięzcy Wystawy Championów. Następnie zwycięski pies i suka  konkurują o tytuł BOB. Zwycięzca Rasy (BOB) ma możliwość reprezentowania rasy na wyborach Best In Show, gdzie zwycięzca wybierany jest systemem pucharowym ze wszystkich zwycięzców ras wyłonionych podczas trwania tej wystawy.

 

W roku 2017 wystawa odbyła się 26 lutego i jak zwykle została zorganizowana przez Oddział ZKwP w Lesznie. Zgłoszone psy były sędziowane na 4 przygotowanych ringach przez 8 sędziów z uprawnieniami do sędziowania wszystkich ras, którzy tuż przed rozpoczęciem sędziowania dokonali losowania ringu, w którym ostatecznie oceniali przysposobioną do nich stawkę ras.

 

W naszej rasie oceny dokonał dość egzotyczny (jak na warunki europejskie) sędzia zaproszony aż z Malezji - Chan Weng Woh. Trzeba przyznać, że w porównaniu z ubiegłymi latami, w tym roku nie mogliśmy narzekać na ilość zgłoszeń w naszej rasie, tj. łącznie pokazano 7 sztuk, w tym: 3 samce i 4 suki. Sędzia miał zatem w czym wybierać. Sędziowanie przebiegło sprawnie, aczkolwiek sposób widzenia rasy (szczególnie przy ocenie suk) może budzić pewien niedosyt. Finalnie zwycięzcą Wystawy Championów 2017 i Rasy został BOSMAN Black Legion. Gratulujemy! Wyniki z wystawy TUTAJ, a prezentacja zwycięzców TUTAJ.

 

Więcej na stronie organizatora wystawy: www.zkwp.leszno/champions.html.

 

BOSMAN Black Legion BOB


 

Cruft's 09-12 Marzec Birmingham Wielka Brytania

 

Wystawa Crufts jest jedną z największych imprez kynologicznych na Świecie, na którą zjeżdżają się przedstawiciele wielu ras, z najodleglejszych zakątków globu ziemskiego. Ta bardzo elitarna wystawa nie jest dostępna dla wszystkich chętnych, a psy/suki, by móc w niej wziąć udział, muszą się na nią zakwalifikować. Jedną z możliwości dostępnych dla psów/suk spoza Wielkiej Brytanii jest posiadanie tytułu międzynarodowego championa lub zdobycie kwalifikacji (CQ) z wyznaczonych wystaw organizowanych na całym Świecie w roku poprzedzającym wystawę. W roku 2016 w Polsce do wystawy Cruft's 2017 nominowała wystawa międzynarodowa, która odbyła się dnia 29 października w Poznaniu.

 

W 2016 roku nominację (CQ) do tej wystawy otrzymały następujące polskie CTR-y:

Argus Electra LUGH LAMHFHADA - wystawa międzynarodowa Gothenburg Szwecja 8 stycznia;

URANIA Magnateria - wystawa międzynarodowa Brno Czechy 6 lutego;

BRYZA Black Legion - wystawa międzynarodowa Poznań 29 października i Brno Czechy 6 lutego;

I LOVE YOU Alfa Amal - wystawa międzynarodowa Poznań 29 października;

BOSMAN Black Legion - wystawa międzynarodowa Poznań 29 października i Brno Czechy 6 lutego;

BLACK JACK Wspomnienie o Tigrze - wystawa międzynarodowa Nitra Słowacja 12 czerwca;

NEGRAL Czarno-Miodowy Świat - wystawa międzynarodowa Targu Mures Rumunia 3 września i Tulln Austria 2 października.

 

Nasza rasa oceniana była ostatniego dnia wystawy tj. 12-go marca 2017 roku. Rasę sędziował p. dr R.W. James z Wielkiej Brytanii. W tym roku zgłoszono 46 przedstawicieli rasy, a do oceny doprowadzono 36 sztuk. Jak i w poprzednich latach, tak i w tym roku stawka była międzynarodowa: zgłoszono bowiem CTR-y z Wielkiej Brytanii, Irlandii, Rosji, Węgier, Hiszpanii, Niemiec, Francji i Polski.

 

Ku zaskoczeniu wszystkich, w tym roku Zwycięstwo Rasy wywalczył zdecydowanie jeszcze dość młodzieżowo (jak na swój wiek) wyglądający pies urodzony w rosyjskiej hodowli, a pozostający w rękach węgierskich - Medvezhya Staya ILIA MUROMEC. Za to bardzo nas cieszy zdobycie I lokaty w najmocniej obsadzonej klasie otwartej (6 zgłoszeń) przez psa reprezentującego Polskę - LEO z Domu Razan, który finalnie wywalczył jeszcze tytuł res. Best Dog.

 

Na wyborach BOG przedstawiciel naszej rasy nie przebił się w silniej konkurencji zwycięzców ras wchodzących w skład grupy Working, a grupę wygrał reprezentant rasy Newfoundland z Irlandii - Champion MERRYBEAR D'ARTAGNAN wł. p. L.T. Chapman. Zwycięzcą całej wystawy (BIS) został wyhodowany na Wyspach przedstawiciel rasy American Cocker Spaniel - Champion Afterglow MIAMI INK stanowiący własność p. J. Lynn i p. R. Da Silva.

 

Pełne wyniki z wystawy Tutaj, a prezentacja zwycięzców Tutaj.

 

Więcej na stronie organizatora wystawy: www.crufts.co.uk.

 

Medvezhya Staya VLASTELINA BOS i Medvezhya Staya ILIA MUROMEC BOB

 


Wystawa Klubowa Sznaucerów, Pinczerów i CTR-a 8 Kwietnia Legionowo Polska

 

Wystawa Klubowa to bardzo ważne wydarzenie kynologiczne dla każdej rasy stanowiące przegląd hodowlanych postępów w rasie. Na wystawie przyznawane są prestiżowe tytuły Zwycięzca Klubu Polski i Młodzieżowy Zwycięzca Klubu Polski dla zwycięskich psów/suk z odpowiednich kategorii wiekowych, a także organizowane są konkurencje hodowlane typu: Najlepszy Reproduktor, Najlepsza Suka Hodowlana czy Najlepsza Hodowla. W 2017 roku Wystawa Klubowa CTR-a została zorganizowana ponownie przez Klub Sznaucerów, Pinczerów i CTR-a w dniu 9 kwietnia 2017 roku w Nowym Dworze Mazowieckim (Oddział w Legionowie). Rasę sędziowała p. Hassi Assenmacher Feyel z Niemiec.

 

Podobnie, jak w roku poprzednim, tak i w tym dogodna lokalizacja nie przyciągnęła wystawców, i na wystawę zgłoszono tylko 28 sztuk (do oceny doprowadzono 27 sztuk). Niestety, trudno napisać, iż tegoroczna wystawa stanowiła jakikolwiek przegląd pogłowia wyhodowanego w Polsce, ponieważ ponownie zabrakło przedstawicieli wielu hodowli. To już kolejny rok, gdy wiodące hodowle nie są zainteresowane prezentacją swoich podopiecznych na wystawie klubowej. W tym roku, w liczbie zgłoszeń (podobnie jak w roku poprzednim) przodowały zwierzęta reprezentujące dwie rodzime hodowle tj. warszawską "Magnaterię"  (8 zgłoszeń z przydomkiem hodowli) i "Black Legion"  (4 zgłoszenia z przydomkiem hodowli) - ta ostania przynależąc do Oddziału Legionowo niejako była "gospodarzem" wystawy. Ponadto, mieliśmy okazję zobaczyć liczną reprezentację hodowli rosyjskiej "Moskvorechie" (6 zgłoszeń z przydomkiem hodowli). Cieszy fakt, iż poza oceną indywidualną rasy na ringu, CTR-y były także prezentowane w konkurencjach hodowlanych oraz na Ringu Głównym.

 

Sędziowanie przebiegło sprawnie, a oto i sami zwycięzcy:

 

Młodzieżowe Zwycięstwo Klubu Polski 2017 pies - FRODO Black Legion;

Młodzieżowe Zwycięstwo Klubu Polski 2017 suka - ZIREAEL Infiniventus;

Z porównania tytuł Najlepszego Juniora w Rasie otrzymał: FRODO Black Legion.

Zwycięstwo Klubu Polski 2017 pies - Moskvorechie RATIBOR (pies reprezentujący Rosję);

Zwycięstwo Klubu Polski 2017 suka - Moskvorechie NIKOL (suczka reprezentująca Rosję).

Z porównania Zwycięstwo Rasy otrzymał Moskvorechie RATIBOR.

 

Na finałach w konkurencjach hodowlanych CTR-om udało się zdobyć następujące tytuły:

 

Najlepsza Hodowla Wystawy Klubowej 2017 spośród wszystkich ras, to hodowla BLACK LEGION;

IV Najlepsza Para Hodowlana Wystawy Klubowej 2017 spośród wszystkich par, to ETNA i BOSMAN Black Legion.

 

W konkurencjach finałowych CTR-om udało się zdobyć następujące tytuły:

 

II BIS Szczeniąt SOFIA;

III BIS Junior - FRODO Black Legion;

BIS - Moskvorechie RATIBOR.

 

Serdecznie gratulujemy wszystkim wystawcom. Pełne wyniki z wystawy znajdują się TUTAJ, a zestawienie zwycięzców TUTAJ i TUTAJ.

 

Moskvorechie RATIBOR BOB i BIS


 

VDH Europasieger & Frühjahrssieger 19-21 Maja Dortmund Niemcy

 

 

VDH-Europasiegier to jedna z najważniejszych imprez kynologicznych odbywająca się na terenie Niemiec, która zazwyczaj gromadzi pokaźną stawkę zwierząt z różnych zakątków Świata. Na wystawie przyznawany jest ceniony tytuł: VDH-Europasieger - dla zwycięskiego dorosłego psa i suki; VDH-Europajugendsieger - dla zwycięskiego młodzieżowego psa i suki oraz VDH-Europa-Veteranensieger dla zwycięskiego psa i suki z klasy weteranów. Ponadto wniosek VDH zdobyty na tej wystawie traktowany jest jako 2xVDH, zaś wniosek res. VDH nabiera mocy wniosku VDH. Wystawa Tradycyjnie odbyła się  w Dortmundzie.

 

Od roku 2014 VDH wprowadziło podział na 4 główne wystawy odbywające się, jako 2xCACIB, na których można zdobyć różne tytuły. W roku 2017 wystawa Europasieger (European Winner) była połączona z wystawą międzynarodową Frühjahrssieger (Spring Winner), na której do zdobycia były następujące tytuły:  Frühjahrssieger - dla zwycięskiego dorosłego psa i suki; Frühjahrs-Jugendsieger - dla zwycięskiego młodzieżowego psa i suki oraz Frühjahrs-Veteranensieger - dla zwycięskiego psa i suki z klasy weteranów. Nasza rasa na tej wystawie sędziowana była 21 maja (niedziela). Zgodnie z nowymi przepisami zdobycie tytułu VDH Europasieger z wnioskiem na championa Niemiec VDH z innej wystawy międzynarodowej uprawnia do prezentowania psa/suki w klasie championów na wystawach organizowanych na terenie Niemiec.

 

Na wystawie Europasieger pokazano w ringu 24 CTR-y: głównie z Niemiec oraz pojedyncze sztuki z Rosji, Polski, Francji i Węgier.

Najważniejsze tytuły przypadły w udziale:

Jugendeuropasieger - FRODO Black Legion - pies wyhodowany w Polsce i pozostający w rękach polskich;

Jugendeuropasiegerin - QVIVA vom Dubrava - suka wyhodowana w Niemczech i pozostająca w rękach niemieckich;

Europasieger - Sotsvetie ZERBER - pies wyhodowany w Rosji i pozostający w rękach rosyjskich;

Europasiegerin - MORTICIA A. Tara's Sarja - suka wyhodowana w Niemczech i pozostająca w rękach niemieckich;

Z porównania tytuł Zwycięzca Rasy otrzymała QVIVA vom Dubrava. Pełne wyniki z tej wystawy TUTAJ.

 


Narodowa Wystawa Klubu NKP 20 maja Moskwa Rosja

 

26 Narodowa Wystawa Klubu NKP odbyła się w dniu 26 maja w Moskwie rejon Tzaritzyno. Rasę sędziował p. Shamil Abrakimov z Rosji. Oprócz standardowej oceny w ringu i konkurencji głównych typu: Najlepsza Hodowla, Najlepszy Reproduktor itd. coroczne święto rasy zostało uatrakcyjnione m.in. pokazami szkolenia, tańcem z psem i konkursem na najlepiej przebraną parę, a także wyborem najlepszego CTR-a w konkurencji ostrzyżonych na krótko.

 

I w tym roku pogoda dopisała, co pozwoliło przeprowadzić ocenę w ringu usytuowanym na świeżym powietrzu w malowniczej okolicy Na wystawę zgłoszono 53 sztuki (wystawiono 51 sztuk). W porównaniu z poprzednimi latami to dramatyczny spadek liczby zgłoszonych zwierząt.

 

A oto i sami zwycięzcy:

ZADUMKA s Zolotogo Grada - Najlepsze Baby w Rasie;

ANTYCHNIY GEROY s Zolotogo Grada - Najlepsze Szczenię w Rasie;

FANATKA s Zolotogo Grada - Zwycięzca Młodzieży Suka, Młodzieżowy Champion NKP i NJwR;

PODDUBNYI iz Russkoi Dinastii - Zwycięzca Młodzieży Pies, Młodzieżowy Champion NKP;

BRAVO BIS s Zolotogo Grada - Najlepsza w Rasie Suka, Champion NKP i BOS;

KRAPIKOVY BERET iz Russkoi Dinastii - Najlepszy w Rasie Pies, BOB, Champion NKP;

Malahovskaya KOMETA VNUCHKA OSOBY - Najlepszy Weteran w Rasie.

Najlepszą hodowlą wystawy została hodowla p. S. Zolotovej S ZOLOTOGO GRADA.

Wyniki z tej wystawy TUTAJ i TUTAJ.

 

KRAPIKOVY BERET iz Russkoi Dinastii BOB

 


 

Wystawa Europejska 25-27 Sierpnia Kijów Ukraina

 

Wystawa Europejska to kolejna po Wystawie Światowej ważna impreza kynologiczna przyciągająca rzesze wystawców. Na wystawie przyznawane są tytuły Zwycięzcy Europy, Młodzieżowego Zwycięzcy Europy, Zwycięzcy Europy Weteranów oraz Zwycięzcy Europy Szczeniąt dla zwycięskich psów i suk w swoich kategoriach wiekowych. W roku 2016 zaszczyt zorganizowania tej wystawy przypadł Związkowi Kynologicznemu z Belgii, a w 2017 roku wystawę zorganizował w dniach 25-27 sierpnia Związek Kynologiczny z Ukrainy, dla którego był to debiut w przeprowadzeniu tak ważnej imprezy kynologicznej.

 

Nasza rasa oceniana była drugiego dnia wystawy tj. 26 sierpnia (sobota). Ze względu na dogodne położenie Ukrainy (bliskość Rosji i Polski) organizatorzy przewidywali dużą liczbę zgłoszeń, stąd też zaplanowali oddzielne sędziowanie psów i suk, a do oceny zaprosili następujących sędziów: p. Andreya Kisliakova z Białorusi, który oceniał psy plus dokonał wyboru zwycięzcy rasy oraz p. Ninę Aleksandrovą z Ukrainy, która oceniała suki.

 

I teraz mała niespodzianka. Na wystawę zgłoszono 98 CTR-ów. W porównaniu z ubiegłymi latami ilość sztuk zgłoszonych CTR-ów nie odbiegała od średniej statystycznej. Jeśli jednak przyjrzymy się statystyce krajów, z których zgłoszono poszczególne sztuki, to szybko zauważymy, że praktycznie zabrakło wystawców z Rosji. Tak, może trudno w to uwierzyć, ale z Rosji zgłoszono tylko 2 sztuki! W tym roku zabrakło też na tak ważnej imprezie kynologicznej CTR-ów z Polski. Przytłaczająca większość zgłoszonych CTR-ów reprezentowała Ukrainę. Pojedyncze sztuki zgłoszone były jeszcze z Węgier (5), Białorusi (2), Słowacji (1), Łotwy (1) i Bułgarii (1). Nie trudno się domyślić, iż za taki stan rzeczy odpowiada przede wszystkim mało stabilna sytuacja polityczna panująca na Ukrainie. Od wiosny 2014 roku na wschodniej Ukrainie prowadzone są działania wojenne (wojna w Donbasie), w którą zaangażowani są prorosyjscy separatyści z obwodu ługańskiego i donieckiego wspierani przez rosyjską armię, dążący do odłączenia tych regionów od Ukrainy, oraz siły zbrojne Ukrainy, których celem jest przywrócenie porządku w regionie.

 

Wojna na wschodzie Ukrainy, a także odebranie Ukrainie przez Rosję Krymu praktycznie przyczyniła się do zniszczenia w miarę poprawnych sąsiedzkich relacji Rosja-Ukraina. Wyraz niechęci pomiędzy zwaśnionymi narodami widać również w obsadzie sędziowskiej - z Rosji sędziowało na tej wystawie tylko dwóch sędziów. W całokształcie z Rosji zgłoszono na wystawę europejską zaledwie 448 sztuk. Z kolei wystawców ze środkowej i zachodniej Europy prawdopodobnie zniechęcił, konflikt zbrojny, ale także przepisy weterynaryjne regulujące przemieszczanie się z psem z/do Unii Europejskiej - Ukraina nie jest członkiem UE. W rezultacie piękny Kijów, wystawa europejska i towarzyszące jej imprezy dodatkowe nie przyciągnęły wystawców, a całkowita liczba zgłoszeń zamknęła się w liczbie 6094 sztuk, co w porównaniu z poprzednimi latami jest bardzo słabym wynikiem.

 

Sama stawka zgłoszonych CTR-ów bardzo różna. Dało się dostrzec sztuki ponad przeciętne. Niestety, nie zyskały one uznania w oczach sędziów, którzy kierowali się tak mało sprecyzowanymi wytycznymi, iż ich sędziowanie wzbudziło wiele skrajnych emocji.

 

Zwycięzcami Młodzieżowymi Europy 2017 zostali:

- pies - Medvezhya Staya NASLEDNIK PRESTOLA (hodowla Rosja, własność Rosja);

- suka - S Tioplyh Zvezd LOVESONG (hodowla i własność Ukraina).

Z porównania Najlepszym Juniorem w Rasie został Medvezhya Staya NASLEDNIK PRESTOLA.

Zwycięzcami Europy 2017 zostali:

- pies - GRAND JOKER Yablunevyi Tsvit (hodowla i własność Ukraina);

- suka - GOSPOZHA UDACHA Noch na Kupalu (hodowla i własność Ukraina).

Z porównania zwycięzcą rasy został GRAND JOKER Yablunevyi Tsvit.

Rezultaty z wystawy TUTAJ, a prezentacja sylwetek zwycięzców TUTAJ.

 

Więcej informacji na oficjalnej stronie wystawy: http://eurodogshow2017.org/en/.

 

GRAND JOKER Yablunevyi Tsvit BOB

 


Wystawa "Zwycięstwo Polski" 22 Października Poznań Polska

 

Tradycyjnie Oddział w Poznaniu zorganizował jedną z najważniejszych wystaw w roku, a mianowicie wystawę międzynarodową z prawem przyznania tytułu "Zwycięzca Polski" -  dla zwycięskiego psa i suki z klas dorosłych oraz tytułu "Młodzieżowego Zwycięzcy Polski" dla zwycięskiego psa i suki z klasy młodzieży. Wystawa odbyła się dnia 22 października i podobnie jak w 2016 roku była połączona z wystawą rangi CACIB, która odbyła się dzień wcześniej tj. 21 października 2017 roku. Naszą rasę sędziowała pani Viva Maria Soleckyj-Szpunar. Do oceny doprowadzono zaledwie 25 CTR-ów, co w porównaniu z poprzednimi latami daje przytłaczająco niski wynik. Zabrakło przedstawicieli wielu hodowli, a pozostałe były reprezentowane zaledwie przez pojedyncze sztuki. Od kilku już lat poznańska wystawa nie przyciąga wystawców naszej rasy, dla których najwidoczniej tytuł przyznawany w Poznaniu nie jest już tak cenny i wartościowy, jak to miało miejsce jeszcze 10 lat temu...

Tegoroczne zwycięstwa przypadły w udziale następującym psom/sukom:

Młodzieżowi Zwycięzcy Polski:

pies: MONOMAH Noch na Kupalu (import z Ukrainy do Polski), suka: Argus Electra POLISH VODKA (suka wyhodowana w Polsce);
Zwycięzcy Polski:
pies: Kremlevskiy O'HENRY (pies mieszkający w Rosji), suka: CALIFORNIA DREAM Ederlezi (import z Włoch do Polski).
Zwycięstwo Rasy:
CALIFORNIA DREAM Ederlezi.

Gratulujemy!

Wyniki z wystawy znajdują się TUTAJ, a prezentacja sylwetek zwycięzców TUTAJ i TUTAJ.

 


 

Wystawa Światowa 09-12 Listopada Leipzig Niemcy

 

 

Na to wydarzenie kynologiczne czekają wszyscy miłośnicy rasowych czworonogów. Wystawa Światowa to najważniejsza impreza kynologiczna roku przyciągająca wystawców z całego globu ziemskiego. Walka toczy się o prestiżowe tytuły: Zwycięzcy Świata, Młodzieżowego Zwycięzcy Świata oraz Zwycięzcy Świata Weteranów dla zwycięskich psów i suk z odpowiednich kategorii wiekowych.

 

W roku 2016 zaszczyt zorganizowania tej wystawy przypadł Rosjanom, a w roku 2017 wystawę zorganizowali Niemcy. Wystawa odbyła się w mieście Leipzig, a nasza rasa sędziowana była ostatniego dnia wystawy tj. 12 listopada (niedziela). Ze względu na dogodną lokalizację wystawy organizatorzy przewidywali, że będzie się ona cieszyć dużą popularnością.... i mieli rację. W naszej rasie zgłoszono łącznie 175 CTR-ów, co w porównaniu z poprzednimi latami daje rekordowy wynik.

 

Ocenę naszej rasy powierzono dwóm sędziom: psy oraz porównania o tytuł NJwR, BOS i BOB przeprowadził sędzia pan Peper Wilfried z Niemiec, natomiast suki sędziował pan Cristian Stefanescu z Rumunii. Ze zgłoszonej stawki do oceny doprowadzono 161 CTR-ów. Stawka była iście międzynarodowa. Zgłoszono psy i suki z następujących krajów: Niemcy, Polska, Rosja Węgry, Włochy, Ukraina, Łotwa, Szwajcaria, Słowacja, Czechy, Francja, Hiszpania, Wielka Brytania, Estonia, Holandia, Szwecja i Słowenia.

 

W tym roku barwy polskie reprezentowane były przez 39 psów i suk pozostających w rękach polskich (33 sztuki urodzone w polskich hodowlach i 6 importów do Polski). Ponadto na wystawę zgłoszono 2 exporty z Polski do innych krajów - suka z Włoch i pies z Niemiec. Niestety, na tej wystawie nie odnieśliśmy spektakularnych sukcesów. Polskie CTR-y najwidoczniej nie przypadły do gustu ww. sędziom. Honor polskiej reprezentacji dzielnie obronił DANTE Niger Venustas, który pokazany w klasie szczeniąt (4 konkurentów) wygrał ją i otrzymał ocenę wybitnie obiecującą. Ponadto na lokatowych pozycjach znaleźli się: SOKRATES Magnateria (4 lokata klasa championów,) NEGRAL Czarno-Miodowy Świat (3 lokata klasa weteranów) i WERONA Magnateria (4 lokata klasa otwarta). Serdecznie Gratulujemy!

 

Zwycięzcami Młodzieżowymi Świata zostali:

- pies: Fortuna Feeria EFGAFIY ALEXSANDROWITSCH (Niemcy);

- suka: SVETSKAYA LVITSA iz Russkoi Dinastii (Rosja).

 

Zwycięzcami Świata zostali:

- pies: Tchorny Medved FROL GAVRILOVICH (Rosja);

- suka: BLUE MOON Europica Varietas (Słowacja).

 

Zwycięzcami Świata Weteranów zostali:

- pies: CARAL Zvezda (Niemcy);

- suka: HVATKAJA LALA vom Dubrava (Niemcy).

 

Najlepszym Juniorem w Rasie została: SVETSKAYA LVITSA iz Russkoi Dinastii.

Najlepszym Weteranem w Rasie został: CARAL Zvezda.

Z porównania zwycięzcą rasy został: Tchorny Medved FROL GAVRILOVICH.

 

Wyniki z wystawy TUTAJ, a prezentacja zwycięzców TUTAJ. Więcej informacji na temat samej wystawy można znaleźć na stronie organizatora wystawy: http://www.wds2017.de/en/home/.

 


 

"Eurodogshow" 19-20 Listopada Kortrijk Belgia

 

 

Od 1973 roku w belgijskiej miejscowości Kortrijk organizowana jest wystawa międzynarodowa pod nazwą "Eurodogshow", która co roku przyciąga sporą grupę wystawców i zwiedzających. Jak podają organizatorzy, jest to największa pod względem zgłoszeń wystawa odbywająca się w Belgii. W roku 2017 wystawa odbyła się w dniach 18 i 19 listopada na terenach Kortrijk Xpo. Nasza rasa - czarny terier rosyjski - była sędziowana dnia 18 listopada (sobota). Zgłoszono tylko 3 sztuki. Zwycięstwo rasy wywalczył tegoroczny Młodzieżowy Zwycięzca Świata - Fortuna Feeria EFGRAFIY ALEXANDROWITSCH z Niemiec. Serdecznie Gratulujemy!

Więcej informacji na temat wystawy na stronie jej organizatora: http://www.eurodogshow.be/.

 


 

 

 

Copyright by Świat Czarnego Teriera. All Rights Reserved.

Kopiowanie ze strony zdjęć, grafiki, treści i innej zawartości Portalu Świata Czarnego Teriera, bez zgody właściciela jest zabronione.

Projekt i wykonanie Narodziny Gwiazdy

Stronę najlepiej oglądać w rozdzielczości 1024 x 768