Artykuły

Pies i dziecko w domu

Na cały weekend szwagier zostawił nam swojego 4 letniego synka, Scottie nie jest przyzwyczajony do kontaktu i widoku takich małych ludzi. Mały z kolei jest pieskiem bardzo zainteresowany, najchętniej by na niego wskoczył i jeździł. Mam trochę obawy zostawiać ich sam na sam. Znam swojego psa, ale nie wiem czy te zabawy nie wyprowadzą go z równowagi. Wiadomo, że dzieci wykonują różne niespodziewane ruch na które pies może dziwnie zareagować. Mam nadzieję, że do jutra już się trochę ze sobą oswoją i będą się bawić lub mijać 😉

6 komentarzy

 • PSIA MAMKA

  Proponuję dozór nad zabawami tych dwóch panów 😉 zagwarantuj Scottiemu bezpieczne miejsce gdzie będzie mógł się schronić, że Mały zacznie go męczyć. Każdy psiak ma instynkt więc teoretycznie nie powinien zrobić krzywdy, ale gdy 4-latek da się Scottiemu we znaki może ostrzegawczo kłapnąć zębami lub warknąć i Małego przestraszyć. Mam nadzieję, że dacie radę. Trzymam za Was kciuki 🙂

  • Maciej

   Trzymam ich na dystans, w końcu to duży pies a dziecko nie rozumie jeszcze, że pieski nie zawsze chcę się z nim bawić. Inaczej by było jak by wychowywali się razem od szczeniaka.

 • Adrianna

  Trzeba bardzo uważać, terier to duży pies. Nie chodzi mi nawet o agresję, ale samym swoim ciałem w zabawie może zrobić dziecku krzywdę.

 • Beata

  Mój na przykład bardzo nie lubi dzieci. Strasznie się boję tego kiedy u nas w domu pojawi się dziecko.

 • Danuta

  Ja bym dla bezpieczeństwa założyła mu skórzany kaganiec. Jak pies nie jest przyzwyczajony do dzieci to lepiej dmuchać na zimne.

 • Monika

  Ja ze swoim nie mam problemu, uwielbia dzieci. Kładzie się na plecach i robią z nim co tylko chcą, ale fakt, że miał kontakt z dziećmi od małego dlatego tak się zachowuje.