Artykuły

Przygotowania do zimy – oliwa w diecie psa

Jesień i zima to czas zmiany sierści u większości piesków, w tym okresie futro psa staje się grubsze i bardziej gęste. Proces ten niejednokrotnie powoduje, że sierść psa staje się mniej atrakcyjna, często matowa, mniej błyszczy. Proces ten może też powodować, że pies będzie osłabiony i może mieć podwyższoną temperaturę. Warto więc w tym okresie zadbać o odpowiednią dietę wzbogaconą o składniki, które będą korzystnie wpływać na jego sierść i kości. Dieta powinna składać się z posiłków w których nie brakuje cynku, melatoliny , kwasów tłuszczowych nienasyconych. Ja stosuję w tym okresie olej z lnu, który dodaję do karmy oraz oliwę z oliwek.

Dla wzbogacenia diety najlepiej jest podawać w niewielkich ilościach różne oleje na zmianę. Jest w czym wybierać, osobiście polecam również olej rzepakowy, słonecznikowy czy z ostropestu. Należy jednak pamiętać, że muszą być one tłoczone na zimno gdyż nie tracą swoich właściwości.

5 komentarzy

 • Marta

  Ja osobiście podaję swojemu psu tabletki lub kapsułki z olejem rybnym. Można je kupić w aptece, albo w sklepie ze zdrową żywnością. Jeżeli pies nie chce ich jeść można je przemycić w jedzeniu. Trzeba jednak zawsze sprawdzić skład danych kapsułek, aby się nie okazało, że jest w niej np. olej roślinny, który można podać przecież w innej postaci i nie płacić więcej.

 • Adrianna

  Pewnie mało ludzi wie, ale aby olej dobrze działał na organizm psa, stosunek nienasyconych kwasów Omega 3 do Omega 6 powinien wynosić od 2:1 do 7:1. Często te liczby są bardzo różne, a kwasów Omega 6 pies dostaje zbyt dużo, podczas gdy Omega 3 za mało.

 • Danuta

  Ja stosuje przed tym okresem prosty sposób. Polewam delikatnie suchą karmę oliwą z oliwek lub olejem rzepakowym. Pieskowi to w żaden sposób nie przeszkadza. Kapsułek nigdy nie stosowałem uważam, że to trochę strata pieniędzy kiedy w domu mamy tyle produktów.

 • Hanka

  My zawsze stosujemy taką suplementację diety. Autentycznie pomaga ona nie tylko w podnoszeniu odporności, ale sprawia także że sierść naszego psiaka jest niesamowicie błyszcząca 🙂